Blue Air sarbatoreste reluarea zborurilor cu un Blue Weekend de reduceri @Blue Air!

Bucuresti, 8 Iulie 2020

De Blue Weekend, pasagerii Blue Air beneficiaza de o reducere de 25% la toate zborurile si toate destinatiile disponibile pentru rezervare, atat din Orarul de Vara 2020, cat și din Orarul de Iarna 2020-21.

 

Campania se desfasoara in perioada 10-12 iulie 2020, iar promotia este valabila pentru toate rezervarile de zboruri cu date de calatorie intre 11 iulie 2020 – 31 martie 2021.

 

Echipa Blue Air este bucuroasa ca a reluat zborurile si ii asteapta din nou pe toti pasagerii la bordul aeronavelor sale.

 

„Dupa aproape 4 luni de suspendare a zborurilor regulate si de somaj tehnic, in care am operat numai zboruri la cerere, cargo si de repatriere, suntem bucurosi sa anuntam ca am finalizat transferul in portofelele electronice a sumelor aferente zborurilor anulate pentru toti pasagerii care au cumparat bilete direct pe site-ul Blue Air. Acestia pot deja folosi sumele respective pentru a cumpara bilete in cadrul acestei promotii. Procesul este in curs si pentru pasagerii care au cumparat bilete de la agentiile partenere. Estimam ca acestia sa poata folosi banii pana cel tarziu la sfarsitul lunii, functie de rapiditatea cu care fiecare agentie se conecteaza la sistemele Blue Air.

 

Suntem pregatiti si bucurosi sa reluam zborurile catre destinatiile cele mai cerute de pasagerii nostri. Echipa noastra tehnica a facut toate eforturile necesare sa se asigure ca aeronavele sunt pregatite de zbor, si am luat toate masurile de siguranta sanitara necesare pentru a asigura calatorii sigure pentru pasagerii si echipajele noastre. Echipele comerciale si de IT s-au asigurat ca putem oferi un produs usor de folosit, la preturi competitive. Pilotii si insotitorii de bord sunt nerabdatori sa zboare din nou si sa isi reintampine pasagerii la bordul aeronavelor Blue Air!” spune Oana Petrescu, CEO Blue Air